Zakaz modlitwy na ulicach we Francji

meczet w ParyżuFrancja wprowadziła przepis, według którego muzułmanie nie mogą się modlić poza miejscami kultu, na ulicach miast. W Paryżu zostanie otwarta sala modlitw (dawna remiza strażacka),  w której wyznawcy islamu będą mogli wielbić swojego boga.

 

Zakaz został wprowadzony w wyniku licznych skarg i zamieszania, jakie wprowadzała modlitwa muzułmanów na ulicach m.in. Paryża i Marsylii. Wyznawcy islamu w związku z brakiem swojej świątyni odprawiali modły na ulicy. Według muzułmanów, we Francji brakuje meczetów i sal do modlitw.

 

W Paryżu, stara remiza strażacka została przekształcona na salę do modlitw. Może ona pomieścić nawet 2700 wiernych. Zgodnie z francuskim prawem, koszty użytkowania i utrzymania miejsca kultu musi pokryć w całości wspólnota religijna, w tym wypadku muzułmanie.

 

W Paryżu można zwiedzać Instytut Kultury Arabskiej, w którym oprócz wystaw, wyświetlane są filmy, organizowane liczne imprezy, pokazy, lekcje kultury i języka arabskiego, znajduje się tam również bogata biblioteka, kawiarnia i restauracja. Adres miejsca: http://www.imarabe.org

 

 

  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: