Dzień Wszystkich Świętych we Francji jest obchodzony tak jak w Polsce. Francuzi odwiedzają groby swoich bliskich dekorując je chryzantemami. We Francji znajduje się wiele cmentarzy, które spełniają różne role, a każdy z nich jest oryginalny.
Najpopularniejszym cmentarzem we Francji jest cmentarz Père-Lachaise w Paryżu. Często odwiedzanym przez Polaków jest również cmentarz na Montmartre. W Paryżu znajduje się także kilka mniej znanych ale równie zabytkowych cmentarzy. Są to m.in.: cmentarz w Batignolles, Thiais, Pantin, Bagneux, Saint-Ouen, Ivry.
Cmentarze w Paryżu zajmują powierzchnię 400 hektarów. Wszystkie cmentarze paryskie mają pewne wspólne cechy. Są to miejsca pochówku, gdzie przestrzeń zorganizowana jest wokół trzech charakterystycznych punktów: rzeźba, roślinność i dziedzictwo kulturowe. Sprawia to, że cmentarze w Paryżu są miejscem spacerów kulturowych, a także zielonymi płucami miasta z zachwycającą różnorodnością roślin.
Jednym z mało znanych, ale godnych zobaczenia jest cmentarz w Thiais. Zajmuje on 103 hektary. Cmentarz powstał w 1929 roku. Posiada on drzwi dzieła architekta Charles Halley i park w stylu francuskim z drzewami owocowymi.
Cmentarz ten jest często nazywany cmentarzem dla ubogich, ponieważ w jego części „Ogród Braterstwa” znajdują się liczne rzeźby osób niezidentyfikowanych lub zaginionych, zmarłych w Paryżu. Jest to „część bezpłatna” tego cmentarza. Tutaj również zostały pochowane nieznane ofiary (57 osób) fali upałów z 2003 roku.
Na cmentarzu w Thiais pochowane są również osoby, które ofiarowały swoje ciało do celów naukowych i badawczych. Cmentarz posiada kilka części przeznaczonych dla chrześcijan, żydów, muzułmanów, a także azjatów. Miejsce to posiada liczne gatunki drzew, krzaków i innej flory. Żyją tu także wiewiórki, lisy, papugi.
Warto zwiedzić w Paryżu cmentarze takie jak: Père-Lachaise, Montparnasse i Montmartre.