Zmiana stylu prezydenta Francji

sarkozy francjaPrezydent Francji Nicolas Sarkozy zapowiedział zmianę stylu sprawowania swego urzędu, jeśli przeprowadzone na przełomie kwietnia i maja wybory zapewnią mu reelekcję.

W wywiadzie dla tygodnika „Paris Match” Sarkozy przyznał, że czasami reagował zbyt impulsywnie i w trakcie swej pierwszej kadencji zachowywał się bardziej jak minister, niż jak prezydent.

„Minister musi sprawnie reagować, szybko działać. Jeśli chodzi o prezydenta, to obok tego sprawnego reagowania musi on zachowywać dystans i powagę” – dodał.

Prezydent podkreślił, że jeśli wygra wybory, zmniejszy swe zaangażowanie w sprawy codzienne i skupi się bardziej na kierowaniu reformami strukturalnymi. Obiecał również, że po wyborach nie podniesie podatków.

Według najnowszych badań ankietowych, Sarkozy zmniejszył dystans, dzielący go od głównego rywala w wyborach, socjalisty Francois Hollande’a. Z niektórych sondaży wynika, że w pierwszej turze 22 kwietnia może go nawet wyprzedzić o jeden bądź dwa punkty procentowe.

Opublikowane we wtorek wyniki sondażu, przeprowadzonego przez instytut badania opinii publicznej Opinionway, na zlecenie dziennika „Le Figaro”, wskazują, że w pierwszej turze Sarkozy otrzyma 28 proc. głosów – o jeden punkt procentowy więcej niż Hollande. Drugą turę, 6 maja, wygra jednak zdecydowanie kandydat socjalistyczny: 54 proc. do 46.

Tekst pochodzi ze strony: http://wyborcza.pl

Reklamy

, , ,

  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: